Інтегральний підсилювач Musical Fidelity Nu-Vista 600

Код: 8240
Виробник: Musical Fidelity
Цена: 262200 грн 231800 грн

HighEnd інтегральний підсилювач Musical Fidelity Nu-Vista 600

Тип підсилювача: клас AB, транзисторний, двотактний. Входи: 4 пари RCA, пара XLR. Виходи: пара RCA Preout, пара RCA Line. Номінальна вихідна потужність (на навантаженні 4/8 Ом): 2 х 400/220 Вт. Габарити: 483 х 187 х 510 мм (з опціонними ніжками 483 х 212 х 510 мм). Маса: 34 кг

Цей підсилювач міг би бути еталоном для демонстрації сучасних технологій металообробки. Але за його суворим виглядом, що дивує своєю фундаментальністю анітрохи не менше, ніж якістю виготовлення, ховається витончена конструкція з рідкісними підсилювальними елементами.

У Nu-Vista 600 чотири нувістори відповідають за попереднє посилення – вони добре видно крізь проріз у масивному верхньому кожусі біля задньої панелі. Винесли їх сюди не заради того, щоб ми могли ними помилуватися, а тому, що тут повністю нейтралізовано електромагнітне тло від двох силових трансформаторів. Для додаткового захисту від вібрацій плату з нувісторами змонтовано на потужній металевій поперечці. Правда, таке компонування автоматично має на увазі, що зверху на підсилювач інших компонентів краще не ставити.

Корпус Nu-Vista 600 практично ідентичний флагману: що лицьова панель з впізнаваним РК-дисплеєм і двома енкодерами, що нижня та бічні частини виконані точно в тих же габаритах та з однаковою ґрунтовністю. Відмінностей лише дві. У верхній плиті немає бічних вентиляційних щілин, оскільки для відведення тепла від меншої кількості вихідних транзисторів (тут у кожному каналі їх по чотири) цілком вистачає зовнішніх радіаторів. Інакше виглядає і вставка в задню панель, на якій закріплюються всі гнізда та термінали – вона позбавлена мідного покриття.

Втім, найбільше на ціні підсилювача далося взнаки «дефорсування» вихідних каскадів. Зниження потужності дозволило інженерам застосувати в блоці живлення пару менш габаритних тороїдальних трансформаторів («шістсотий» побудований за схемою подвійного моно), за рахунок чого і сам апарат скинув 5 кілограмів. Але у функціональному плані жодного спрощення ви не знайдете: залишився балансний вхід, чотири лінійні (один можна переключити на режим Power-In) і вихід на запис та Pre Out. Клеми під акустичний кабель зроблені здвоєними, щоб спростити бай-вайрингове підключення з різними кабелями. Усередині – симетричні роздільні плати з оптимізованою комп'ютером мережею доріжок. Управління – мікропроцесорне.

Перші компоненти «нувісторної» лінійки, випущені Musical Fidelity ще чверть століття тому, в аудіофільському колі були тепло прийняті навіть тими, хто не надто шанував гібридну схемотехніку. Підсилювачі явно перевершували конкурентів у тональній та мікродинамічній точності.

Про звучання – Загальний музичний баланс, як і тональна лінійність у кожній частині спектру, були витримані ідеально на будь-якій гучності. Навіть на ледь чутних рівнях музичні інструменти та інші віртуальні образи виявлялися не ілюзорно, а майже фізично були присутніми у звуковій сцені. Вона виходила трохи більш камерною, але ясною і максимально точною. Але сама надихаюча властивість – наявність у звуку якоїсь первородної основи. Мідбас дуже тілесний, нижня середина докладна і натуральна, а основна смуга ніби взагалі оголена.

Подібне звучання врізається надовго. Найвразливішим аудіофілам краще взагалі обходити його стороною – воно ламає систему цінностей, що склалася, і змушує шукати повторення в інших системах (читай: знову витрачати гроші). Причому зазначена вище оголеність немає нічого спільного з «глянцевою» співучістю, яку дають багато дорогі системи. Тут нагота в звучанні природна і виражається через одухотворення голосу, через правильний баланс між домінуючими гармоніками інструментів і шлейф їх найтонших тембральних відтінків. «Ню-Вістівський» саунд – це неповторне поєднання виваженості, правдоподібності та артистизму.

Технічна супердетальність вже межує з тим, як ми сприймаємо природні звуки у житті. Ось і тут походження будь-якого невиразного третьорядного шуму в сцені перестає бути загадкою. Деякі поскрипування не викликають питань «звідки це?» - У них визначається місце у просторі. У шелесті нот та одягу музикантів починаєш знаходиш сотні градацій, а виконавців можна взагалі розрізнити по подиху. Це допомагає буквально «побачити» музикантів там, де раніше їх уявляв. Повірте, це дуже крутий ефект – музика ще не почала звучати, а сцена вже виглядає зібраною, чіткою та локалізованою.

Специфіка є на протилежному краю діапазону. Підсилювач з підлоговими системами легко передає найнижчий діапазон, вкладає досить драйву в основний бас, але все-таки пом'якшує низькочастотну основу. Силові гармоніки тектонічного чи структурного характеру виражені нетвердо. Бочка і вищі барабани передаються начебто зрозуміло у всіх фазах звуковидобування (дотик, основний поштовх, згасання мембрани, післязвучання ...), але динаміка злегка згладжена - удар виходить щадним. До речі, якщо на системі відтворювати низькі природні звуки (гуркіт грому, наприклад), то виходить дуже правдоподібно, що говорить про реально хороший контроль навантаження підсилювачем. Але там, де треба передати фронт максимально різко та імпульсивно, Nu-Vista 600 веде себе як підсилювач, схильний до комфортного для слухача трактування.

Одним словом для вас буде грати один з найвитонченіших і найпроникливіших підсилювачів у своїй ціновій категорії.

Виробник Musical Fidelity Ltd. (Великобританія)

Тип підсилювача: клас AB, транзисторний, двотактний

Входи: 4 пари RCA, пара XLR

Виходи: пара RCA Preout, пара RCA Line

Гармонічні спотворення (і шуми): менше 0,005%

Діапазон відтворюваних частот (при нерівномірності -0,1 дБ): 10 - 30000 Гц

Номінальна вихідна потужність (на навантаженні 4/8 Ом): 2 х 400/220 Вт

Габарити: 483 х 187 х 510 мм (з опціонними ніжками 483 х 212 х 510 мм)

Маса: 34 кг

Характеристики Інтегральний підсилювач Musical Fidelity Nu-Vista 600

входи/виходи
Виходи 1 х з передбачувача (PRE OUT), 1 х лінійний, на 2 пари АС
Входи 1 х балансний (XLR), 4 x лінійний (RCA)
додатково
Блок живлення вбудований, 2 х тороїдальний трансформатор
Габарити (Ш х В х Г) 483x212x510 мм
загальне
Вага 34 кг
Колір Чорний
Країна (Головний офіс) Великобританія
Пульт ДУ Так.
Функції / можливості Підключення 2 пар АС
загальне
Діапазон частот 10 Гц - 30000 Гц
Клас підсилювача High-End
Потужність підсилювача 2х220 Вт (8 Ом)
Співвідношення сигнал / шум 103 дБ
Схемотехніка напівпровідниковий, нувістори
Тип звукознімача немає
Тип підсилювача Інтегральний підсилювач
особливості
Алюмінієва передня панель і регулятори Так.
Антивібраційне шасі Так.
Пряме посилення CD Так.