AV-ресивер і AV-процесор: розбираємося у відмінностях

AV-ресивер і процесор - це спеціальні пристрої, які перетворюють звук і відео в єдиний інформаційний потік. Вони є важливими складовими домашніх кінотеатрів. Ресивер і AV-процесор дозволяють замінити цілу купу дротів і декодерів, щоб вивести детальними зображеннями на телевізор, а звук на акустику. Ці пристрої дозволяють насолоджуватися звуком, максимально наближеним до реального і картинкою в дуже хорошому дозволі (2048x1080 пікселів, формат 2k і 4096x2160 пікселів, формат 4k).


Ті часи, коли ми приймачем ловили радіохвилі, обертаючи ручку настройки, давно пройшли. Аналогові технології залишилися в минулому і сьогодні цифра дозволяє справжнім мело- і кіноманам дивитися улюблені фільми і слухати аудіо в чудовій якості звучання. Однак для цього варто обзавестися вищезгаданими пристроями.Наше завдання розглянути обидва компонента і зрозуміти, в чому різниця між ними. Купити їх можна, звернувшись в інтернет-магазин сучасної електроніки «Hi-Fi Profi» в Україні. Розібравшись в цих питаннях, вам буде легше вибрати акустичні системи для вашого будинку


Що таке ресивер?

Сучасний АВ-ресивер - це складний аудіо підсилювач, що включає в себе декодери всіх існуючих цифрових форматів звуку і передачу зображення в сучасному форматі (2К, 4к). Це важливий компонент домашнього кінотеатру, який дозволить вам насолоджуватися якісним звуком і картинкою. Як правило, такі вироби мають ще й AM / FM тюнер, що дозволяє відтворювати радіо.


Існує багато моделей ресіверів, головними відмінностями яких є кількість каналів посилення і потужність кожного окремо взятого каналу.


Що таке AV-процесори?

АВ-процесори - це більш точні пристрої, з точки зору декодування і посилення аудіо. По суті - це той же ресивер, але без посилення звуку. Вбудованого підсилювача в них немає - це головна відмінність процесора від ресивера. Виріб тільки обробляє і комутує сигнали, а після розподіляє по каналах. Декодування сигналу може здійснюватися з будь-якого носія (BlueRay, CD, або DVD-диска, або цифрового носія).


Ви можете задати цілком логічне запитання - навіщо купувати двохблокові конструкцію, яка займе більше місця, якщо можна купити одноблочний ресивер. З електронікою все не зовсім, так як з рештою технікою. Чим вона узкоспеціалізована, тим краще. Тому звук і картинка буде набагато чіткіше, якщо ви виберете процесор з багатоканальним підсилювачем.


Як вибирати подібні пристрої?

Купівля подібного пристрою - це завдання важлива і складна. Потрібно, щоб система добре відтворювала звук, передавала якісну картинку і мала необхідну кількість роз'ємів для входу і виходу. Перевагою виступають додаткові можливості: вихід в Інтернет, робота з колонками різної складності.


Вибір хорошого підсилювача зазвичай зводиться до трьох основних критеріїв:


· Необхідна кількість входів і виходів.


· Підтримка всіх сучасних форматів аудіосигналу і стандартів відеосигналу.


· Якість передачі звуку і зображення.


· Бюджет, який ви готові витратити на пристрій.


Перевагою при виборі буде наявність сертифіката THX. Він свідчить про те, що пристрій відповідає високим стандартам відтворення звуку. Якщо девайс має подібний сертифікат, то це означає, що його вихідна потужність не менше 100 Вт по всіх каналах і перед вами найбільш якісний підсилювач звуку. Рівень спотворення звуку у них низький. Вони можуть працювати з динаміками різної складності в плані технічних характеристик. Сьогодні виділяється кілька таких сертифікатів:


· Select і Select 2;


· Surround EX;


· Ultra HD і Ultra 2


· Dolby Atmos


· DTS HD


· Dolby Digital


Найновіші варіанти повинні також мати сертифікат відповідності DLNA 1,5. Він дозволяє відтворювати музику через домашню мережу, управляти пристроєм віддалено за допомогою спеціальної програми для Андроїд, Айфона, Айпода або Айпада. Також такі програвачі здатні працювати з портативними музичними гаджетами або відтворювати аудіо з USB накопичувача.


Основні відмінності між ресивером і процесором

Якщо АВ-ресивер - це звуковий підсилювач, декодуючий звук і має тюнер і комутатор для аудіо всіх форматів, то АВ-процесор - пристрій набагато складніший. Це комутатор аудіо і відео, що має багато каналів. Він так само має декодер цифрового потоку і тюнер, проте не містить на борту підсилювачів. Сучасні моделі можуть працювати з усіма форматами аудіо і відеосигналу, вони забезпечені еквалайзером і іншими функціями.


Де купувати якісні підсилювачі звуку?

Якщо вас зацікавив подібний товар в Києві або будь-якому іншому місті України, ви можете звернутися в інтернет-магазин «Hi-Fi Profi» в Харкові. Каталог здивує вас різноманітністю моделей з різного роду характеристиками і можливостями. У нас представлена ​​продукція: Arcam, Denon, Heos, Marantz, Lexicon, Onkyo, Pioner та інших брендів.


Вас порадує ціна покупки, адже у нас вона найбільш прийнятна. Менеджер допоможе вам вибирати по-справжньому гідну модель, яка відповідатиме усім Вашим побажанням, а може і перевершить їх. Кваліфіковані майстри, при необхідності, підключать пристрій і протестують його на дому. До ваших послуг доставка замовлень по всій території України. Чекаємо вас із нетерпінням, та завжди раді допомогти.