3D проектор Panasonic PT-AE8000E

Участь у створенні супер успішного фільму Аватар поставила компанію Panasonic в нелегке становище, що зобов 'язує створювати 3D продукти позамежно високого технологічного рівня. Відповідність цій вимозі нового 3D проектора Panasonic PT-AE8000E підтвердили найбільш імениті експерти.

КОМЕНТАРІ ALLprojectors

Особливість проекторів Panasonic для домашнього кінотеатру полягає в тому, що нова модель з 'являється тільки тоді, коли вдається створити щось принципово нове з явними конкурентними перевагами. Компанія намагається робити це щороку, але конкретної дати як у інших не існує, і більше того, анонс нової моделі може відкладатися, якщо результат не задовольняє розробників. Panasonic ніколи не випускає серію моделей, а робить тільки один проектор, в який вкладено все на що здатні конкуренти плюс те, чим Panasonic може їх перевершити. Модель 2012 року, Panasonic PT-AE8000E, не стала винятком. Компанія Panasonic не став займатися модним у конкурентів "4K" напрямком, а вирішила ґрунтовно поліпшити якість 3D проекції, шляхом вирішення проблеми "помилки 3D паралакса".


Головна конкурентна перевага AE8000E

Panasonic PT-AE8000E єдина модель в класі 3D проекторів з активними затворними окулярами, яка на страждає "помилкою 3D паралакса". Що таке "помилка 3D паралакса" і як вона проявляється на екрані. Проблема полягає в тому, що при створенні фільму 3D-камери знімають одночасно обидва кадри стереопари, а при його перегляді з активними окулярами глядач бачить їх, хоча і різними очима, але послідовно, і природно очікує ознаки руху в другому кадрі щодо першого, яких немає (!), так як кадри знімалися в один і той же момент часу. На екрані це виражається в тому, що зображення смикається. Для виправлення "помилки 3D паралакса" застосовано метод інтерполяції кадрів. Замість "знятого" другого кадру стереопари проектор AE8000E створює новий, з урахуванням рухів об 'єктів у кадрах наступної стереопари. В результаті зникла "смиканість" зображення, воно стало більш кінематографічним. Поліпшення були помічені всіма тестували проектор експертами і оцінені дуже позитивно.


Нове в AE8000E порівняно з попередником AE7000E

Компанія Panasonic прислухалася не тільки до думки творців фільмів, але врахувала і думку-вопль всіх глядачів про нестачу яскравості в 3D проекторах. Новий Panasonic яскравіший за попередника у всіх режимах на 20-30%. Це, як виявилося, теж було непростим завданням, тому що при збільшенні яскравості пропадають деталі в темних сценах. Panasonic зумів вирішити це завдання без втрати якості темних сцен, тоді як всі інші, хто повідомив про збільшення яскравості своїх проекторів, промовчали про цю проблему. Крім цього, в AE8000E з 'явилося більше можливостей з налаштування кольору і запрацював ряд функцій, що відключалися в AE7000E при переході в 3D режим (інтерполяція кадрів з швидким рухом і пам' ять об 'єктива).


У чому AE8000E разом з АЕ7000Е як і раніше випереджають конкурентів

Деякі виробники проекторів зуміли повторити прийом Panasonic, коли при налаштуванні кольору на екрані одночасно видно два однакових фрагмента кадру з новими і старими колірними налаштуваннями, але Panasonic знову всіх випередив і створив дисплей 3D-налаштувань. Дисплей візуалізує зручними графіками налаштування 3D. З їх допомогою користувач бачить оцінку своїх дій, розумні межі регулювань і осмислено вибирає що і в якому напрямку змінювати. Це серйозно відрізняється від традиційного для інших проекторів "методу тику" з перевіркою результату за ступенем "окосіння" власних очей. Крім цього, 3D дисплей дозволяє незалежно налаштовувати колір і яскравість для правого і лівого кадрів. Ця функція має подвійне призначення. Один з варіантів дозволяє компенсувати різне "налаштування" очей деяких глядачів. Друге призначення для супер професіоналів, які знають про ефект Пульфріха (послідовні кадри різної яскравості). Грамотне маніпулювання цим ефектом дозволяє посилювати 3D.Второю безсумнівний плюс проекторів Panasonic - алгоритм згладжування швидких сцен. На відміну від конкурентів він не включений постійно і не розраховується як середнє між двома кадрами.


REVIEW - ProjectorReviews


загальні враження


яскравий

 • пам 'ять і зрушення об' єктива, зум 2.0 - зручний в установці
 • велика різноманітність налаштувань для любителів покопатися в проекторі
 • зручно калібрувати - екран поділяється на дві частини, на лівій стороні показується поточне налаштування, на правій - результат внесених змін
 • відмінне співвідношення ціни і якості

2D режим

 • яскравість проектора вражає - навіть при увімкненому освітленні картинка залишається яскравою і насиченою
 • проектор дуже контрастний, чорний колір - глибокий, в тому числі, завдяки ірисовій діафрагмі
 • попрацювавши з калібруванням проектора, можна домогтися практично ідеальної квітопередачі

3D режим

 • щодо яскравості та якості картинки в 3D режимі, автор визнає, що AE8000 - найкраще, що він бачив на сьогоднішній день
 • система інтерполяції кадрів забезпечує плавну картинку
 • артефакти перехрещення кадрів помічені не були
 • втрата яскравості в 3D режимі - невелика
 • очки дуже легкі і зручні, можна надягати поверх інших очок


REVIEW - TrustedReviews


Експерт TrustedReviews вражений прогресом порівняно з торішньою моделлю.


 • нова лампа потужністю 220 Вт дає значну надбавку в яскравості
 • просунута система калібрування зображення
 • пам 'ять об' єктива як в 2D, так і в 3D режимі

2D режим

 • робота проектора в 2D режимі дуже вражає - глибокий чорний колір поєднується з яскравим білим на одному кадрі - велике досягнення для LCD проектора
 • кольоропередача - на високому рівні, автор особливо виділяє теплі тони

3D режим

 • повністю відсутній артефакт перехрещення кадрів, властивий LCD проекторам
 • плавні кадри - один з головних плюсів проектора в 3D режимі
 • висока яскравість і контрастність зображення